Święto najmłodszych z legnicką Caritas

Ponad 3 tysiące dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami bawiło się z naszą Caritas na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.

Festyn jaki odbył się 4 czerwca br. w legnickim Parku Miejskim zgromadził dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Legnicy i powiatu. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Eucharystią w legnickiej katedrze pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Po wspólnej modlitwie uczestnicy w barwnym korowodzie, przy akompaniamencie orkiestry górniczej z Bogatyni przeszli na boiska boczne parku miejskiego. Tam czekał na nich ciepły posiłek, bezpłatne zamki dmuchane, występy artystyczne i 3100 paczek ze słodyczami, które ufundowało Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci sklepów Biedronka.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, które  pomogły nam zorganizować festyn: Biskupowi Legnickiemu Ks. Zbigniewowi Kiernikowskiemu, Prezydentowi Miasta Legnica Tadeuszowi Krzakowskiemu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Legnicy, Policji, Straży Miejskiej, Młodzieżowemu Centrum Kultury, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Piekarni i Cukierni Okoń.

Festyn odbył się także dzięki pomocy wolontariuszom ze Szkolnych Kół Caritas: Zespołu Szkół Ekonomicznych, Katolickiego Gimnazjum im. św Franciszka z Asyżu, Zespołu Szkół Muzycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legnicy i Gimnazjum nr 5.

Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!